«
Urfa’da engellinin okumaya da hakkı yok

Şanlıurfa’da engellilerin uğradığı haksızlıkların ardı arkası kesilmiyor. Belediyelerden diyanete eğitim kurumlarından sağlık kurumlarına kadar her yerde engellerle karşılaşan engelli vatandaşlar, zor anlar yaşamaya devam ediyor. Engelli oldukları için bir çok alanda hakları adeta gasp edilen engelli vatandaşlar yetkililere artık ciddi anlamda görevlerini yapmaları için çağrıda bulunuyor.

Şanlıurfa Ayşegül Kaman Lisesinde sınava girmek için giden engelli vatandaş Hatice Beden 3. Kattaki sınav salonuna karga tulumba çıkarıldığı gibi karga tulumba da indirildi. Aynı okulda lavaboyu kullanmak isteyen Beden, bundan da yararlanamadı.

Tepkisini sosyal medyadan dile getiren Hatice Beden şu ibret alınması gereken sözleri sarf etti;

“Bugün herkes gibi ben de Ayşegül kaman lisesinde sınava girdim tabii herkes gibi değil biraz farkla önce okulun yeni olmasından dolayı engelli lavabosunun sordum tabii ki gösterdiler. Sadece klozetli bir tuvaletti ve kullanamadım çünkü kapısı dardı.

Öğleden sonraki oturumda ise sınav salonu 3 katta idi tabii ki asansör hiç kullanılmadığı için bozulmuştu neyse bir şekilde yaptılar ve ben 3. Kata çıktım tabii sınav bittikten sonra büyük sürprizle karşılaştım asansör hiç kullanılmadığından dolayı tekrar bozulmuş. Ben bir anda kendimi 4 tane erkeğin arasında 3 kattan aşağıya karga tulumba indirilirken gördüm. Sizce bu yaşadıklarım neydi yirmisinden sonra okuma yazmaya başladım. Çünkü çocukken okullar bana göre değildi yirmisinde sana göre dediler başladım okumaya ama yine 4 tane hiç tanımadığım erkeğin arasında 3 kat akülü sandalye ile karga tulumba dışarıya çıkaralım ben bu yaşadığım olayı sizlerin de bilmesini istedim”

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • HDP, Saadet, Serhat Erdem ve seçmen tokadı

  • HDP Urfa’da neden kaybetti?

  • HDP Urfa İl Örgütünde neler oluyor?

  • Çatıda işler tamam: HDP adayları çekiyor

  • HDP Urfa büyükşehir adayını geri çekti

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *