«
Urfalı vekiller oto galerisi için karşı karşıya geldi!

Şanlıurfa’nın göbeğinde kangrene dönen oto Galericiler Sitesi’nin taşınması Şanlıurfa milletvekillerini karşı karşıya getirdi. CHP Milletvekili Aziz Aydınlık taşınma sürecinin durduğunu söylerken; AK Parti Milletvekili Halil Özcan ise galericilerin taşınması için uğraş verdiklerini söyledi.

İki vekil karşı karşıya geldi

Şanlıurfa’da bir türlü tahliyesi tamamlanamayan Oto Galericileri Sitesi iki milletvekilini karşı karşıya getirdi.  Oto galericiler sitesi esnafı ile birlikte Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Sitesinin taşınmasının durdurulduğunu açıkladı. Oto galericilerin işyerlerinin boşaltıp taşınmaları için verilen sürenin dolmasının ardından yaşanan bu gelişme AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan’ın tepki göstermesine neden oldu.

Bu paylaşımlar gerçeği değiştirmez

Verilen kararı eleştiren Ak Partili Milletvekili Halil Özcan, “Bu paylaşımlar gerçeği değiştirmez. 31-11-2019 a kadar süre verildi. Birçok galerici esnafımız taşındı. Taşınanların günahı ne?, Yıllardır bir an önce taşınması için uğraş verdik. Şahsım Celalettin Güvenç ve Nihat Çiftçi beyler, DEDAŞ ve Telekom’la alt yapının bitirilmesi için görüştüm” dedi.

Onlar da taşınmak istiyordu

Yeni yapılan sitede alt yapı sorunlarının hala devam etmesi ile ilgili ise “Her ziyaretimizde esnafımız bir an önce altyapının bitirilmesi için baskı yapıyordu. Onlar da taşınmak istiyordu. Bir kaç kişinin keyfi için o çevre mağdur edilmemeli. Şahsım bir an önce boşaltılmasından yanayım. Şanlıurfa hepimizin ve rahatlaması lazım. Kaldı ki mağduriyet yok” diye konuştu.          (ajansurfa)

 

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Eyyübiye’ye istihdam ve millet bahçesi eleştirisi

  • Mahmut Öcek; Yenilginin nedeni HDP’yi kabul etmeyen çatı adaylarıdır

  • Servet Dağ, engellilerin sesi oldu

  • Hastanelerde alınan sağlık raporu parası gençleri işsizliğe itiyor

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *