«
Diyarbakır Yolunda Göçük Meydana Geldi

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde yapılan inşaat kazısı sonrası gerekli tedbirler alınamadığı için, sokak aydınlatma direği devrildi, Göçük sonrası kanalizasyon boruları gün yüzüne çıktı. Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde yapılan inşaat kazısı sonrası gerekli tedbirler alınamadığı için, sokak aydınlatma direği devrildi, Göçük sonrası kanalizasyon boruları gün yüzüne çıktı

Karaköprü’nün Şenevler mahallesinde yaklaşık 4 ay önce boş bir arsada kazı çalışmaları başladı. Bir binanın temeli kazıldığı yapılan çalışmalarda kazı çalışmaları yaklaşık bir buçuk ay devam ettikten sonra kazılan alan kaderine terk edildi. Yaklaşık 5 metre kazılan temel, etrafında güvenlik tedbirleri alınmaması ve geçtiğimiz günlerde bir günde metrekareye 90.5 kilo yağışın düştüğü yağmurlarla birlikte söz konu temelde göçükler meydana geldi.

Kazı alanının hemen yanı başında geçen yola kadar olan kısımda meydana gelen göçüklerin yolda çatlaklar oluşturduğu ve yine yolun kenarından geçen kanalizasyon borusunun ortaya çıktığı görülen kazıda ayrıca yer altında bulunan elektrik kablolarının da ortaya çıkması ile birlikte ciddi bir tehlike ortaya çıkmış oldu. Yol kenarında bulunan aydınlatma direklerinin devrildiği ve elektrik kablolarının ortaya saçıldığı kazı alanının her gün on binlerce aracın kullandığı Şanlıurfa-Diyarbakır yoluna bitişik olması söz konusu yolun da tehdit altında olduğunu gösteriyor.

Kazı alanı ve çevresini saran güvenlik çitlerinin bir kısmının göçük nedeni ile devrilmesi çocuklar ve yayalar için ciddi bir tehdit olmakla birlikte yaklaşık iki aydan bu yana hiç bir çalışmanın yapılmadığı alanda yağmur sularından dolayı yer yer göçüklerin meydana gelmesi mahalle sakinlerini endişeye sevk ediyor. ( kaynak:urfanews )

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Urfa’da engellinin okumaya da hakkı yok

  • Servet Dağ, engellilerin sesi oldu

  • Hastanelerde alınan sağlık raporu parası gençleri işsizliğe itiyor

  • SUOFİD Başkanı Polat’tan 3 Aralık Mesajı

 

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *