«
Akçakale Yolunda Ölüm Geçişleri

Şanlıurfa – Akçakale karayolunun 15. Kilometresi DEDAŞ A. AŞ. Mevkiinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirdi.

Karşıdan karşıya geçmeye çalışan vatandaşlar sık sık araçlar tarafından ezilme tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Uzun zamandan bu yana sık sık gündeme gelen söz konusu yolda vatandaşlar üst geçit isterken yetkililer bu isteği görmezden gelmeyi tercih ediyor. Kadın ve çocukların karşıya geçerken ölüm tehlikesi yaşadığı günün her saati gözlenebiliyor.

Talihsiz genç hayatını kaybetmişti

Geçtiğimiz günlerde okuldan çıkan bir genç üst geçit olmadığından yolu kullanmış ve kaza geçirmişti. Kamyonun çarpmasıyla hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra talihsiz gencin arkadaşları yolu trafiğe kapatarak eylem yapmıştı. Ancak yetkili merciler yaşanan bu olaydan sonra tedbir almak yerine aynı manzaraların yaşanması için adeta sorumsuzca davranmaya devam ediyor. Her yıl yollarda bir çok insan hayatını kaybediyor

Şanlıurfa Büyükşehir ve Eyyübiye Belediyesine sesleniyorlar

Gün her saatinde oldukça yoğun bir trafiğe sahip olan yola DEDAŞ’a işlem yapmaya giden vatandaşlar da eklenince araç ve yayalar adeta birlikte yürümek zorunda kalıyor. Daha önce de defalarca gündeme gelen yolda herhangi bir çalışma yapılmaması tepkilere neden oluyor. Yolun üstüne üst geçit yapım işinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin mi yoksa Eyyübiye belediyesinin mi görevi olduğu ise bilinmiyor.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Urfa’da engellinin okumaya da hakkı yok

  • Servet Dağ, engellilerin sesi oldu

  • Hastanelerde alınan sağlık raporu parası gençleri işsizliğe itiyor

  • SUOFİD Başkanı Polat’tan 3 Aralık Mesajı

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *