«
Karaköprü Belediyesi Hizmette Ayrımcılık mı yapıyor

Haber Merkezi

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Akbayır Mahallesinde bulunan ve arsa baronu müteahhitlerin para hırsına karşı durmaya çalışan gecekondulara çamurlu yol eziyeti yapılıyor. Yaz ayları boyunca toz ve toprakla mücadele eden bu gecekondular, kış aylarını gelmesiyle de çamurla mücadele diyor. Evlerinin bulunduğu alanın oldukça değerli olmasından dolayı sık sık satın alınmak isteniyor ancak ev sahipleri yerlerini satmıyor.

Ev sahiplerinin yaz kış toz ve çamurla uğraşmaya mahkûm edilmesi akıllara ‘Ev sahipleri üzerinde bıktırma siyaseti mi yapılıyor?” sorusunu getiriyor. Karaköprü Belediyesi ultra ayrımcılık yaparak sitelere özel işler yapıyor. Kimi lüks sitelerin etrafında çalışma yürüten Karaköprü Belediyesi onlar için kılını bile kımıldatmıyor.

Birileri onları çamura mahkûm ediyor

Defalarca haberlere konu olan söz konusu alanda herhangi bir çalışma yapılmaması ve bu alanda bulunan gecekondularda yaşayan vatandaşların çamura mahkûm edilmesi tepkilere neden oluyor. Yaz boyunca toz içinde kaldıklarını söyleyen söz konusu evlerde yaşayan vatandaşlar, güçlerinin burada yaşamaya yettiğini ve sanki birilerinin burayı bilerek çamura mahkûm ettiğini düşündüklerini söyledi.

Karaköprü Belediyesi tarafından yapılan otopark site sakinlerinin hizmetine girdi.
Karaköprü Belediyesi tarafından yapılan otopark site sakinlerinin hizmetine girdi.

Sitelere hizmet boyun borcu oldu

Karaköprü genelinde lüks sitelerde yaşayan zenginlerin adeta özel hizmetlisi konumuna sokulan Karaköprü Belediyesi, bu sitelerin etrafını özenle temizlemeyi ihmal etmiyor. Bu sitelere karşı oldukça hizmetkâr davranan belediye yetkilileri fakir vatandaşların yaşadığı sokaklara ise uğramayı akıllarından geçirmiyor. Vatandaşın vergileriyle lüks sitelere özel işler yapan belediye yetkilileri düşük gelirli vatandaşları ise çamurlu yollara mahkûm ediyor.

  • Karaköprü Belediyesi ne yapmaya çalışıyor

Karköprü Belediyesi Siteye özel otopark yapıldı

Geçtiğimiz günlerde lüks bir siteye özel otopark yapan Karaköprü Belediyesinin bu uygulaması akıllara ‘vatandaşları hizmet etmek için sınıflara mı ayırıyorlar, hizmet almak için illa ki siyasi tanıdık olması mı gerekiyor?” gibi soruları getiriyor. Vatandaşın boğazından kesilen vergiler ile eşit bir hizmet sunamayan Karaköprü Belediyesi eleştiriler karşısında üç maymunu oynamayı tercih ediyor.

Karaköprü Belediyesinin işçileri siteye özel iş yapıyor
Karaköprü Belediyesinin işçileri siteye özel iş yapıyor

Vatandaşa gelince hizmet hayal oluyor

Sitenin otoparkının araçlarına yetmediği için Karaköprü Belediyesinin onlara yeşil alan arazisinden yaklaşık 10 araçlık alanı kilitli parke ile döşediği iddia edildi. Duruma tepki gösteren bazı mahalle sakini vatandaş, “Sitenin otoparkı yetmiyorsa neden onlara iskan verdiniz, Bu iskanı veren Karaköprü Belediyesi değil mi, Bu iskanı verirken eksiklikler göz ardı mı edildi?” diyerek tepki gösterdi. Çevre binaların sorun yaşamasına neden olan bu uygulama vatandaşı oldukça rahatsız etti.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Gölpınar’a üvey evlat muamelesi yapılıyor

    • Gençler parklarda uygunsuz hareketler yapıyor

    Bir Cevap Yaz

    Bir Cevap Yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *