«

Şanlıurfa’da usulsüzlüklerin ardı arkası kesilmiyor. Belediyelerde işler liyakatsiz kalitesiz insanların eline geçtiğinden dolayı ne proje üretilebiliyor ne var olan projeler yürütülebiliyor.

Liyakat yoksunu insanların makam mevkilerdeki koltuklara oturtulmasıyla birlikte bu makam ve mevkileri kalitesiz liyakatsiz insanlar (personel) kaplamaya devam ediyor. Bu yıllar boyunca bu şekilde süregelen bir durum olarak karşımızda duruyor.

Bu devamlılık ile birlikte özellikle belediyelerde işler sarpa sarıyor ve hiçbir şekilde yürümüyor. Vatandaş hizmet beklerken düğün salonu kapılarında Urfa’nın kodamanlarını karşılayan belediye başkanları hizmet ve proje üretmede nasıl dibe vurduklarını ortaya koyuyor.

  • Kuduz zihniyetliler!

Utanmadan sıkılmadan nikah masalarından kalkmayan bu belediye başkanları bana göre ülkelerine şehirlerine ve mensubu oldukları partiye ihanet ediyorlar. Yüz binlerce insanın iradelerinin temsil eden bu belediye başkanları asıl görevlerinin yerine toz pembe hayaller kuran zenginlerin nikah masalarından kalkmıyor utanmazsa orada uyuyacaklar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında el pençe duranlar, Sayın Erdoğan gittikten sonra onun uyarılarını dikkate almamış gibi duruyorlar. Bu uyarıların önemini kavramaktan yoksun olan belediye kadroları at oynatmaya devam ediyor.

Vatandaş hizmet alamamaktan şikâyetçiyken belediye başkanlarının asli görevlerini unutması sanırım hükümetin özellikle de Sayın Erdoğan’ın başını çok ağrıtıyor ve ağrıtmaya da devam edecektir. Son ziyaretinde belediye başkan adaylarının yanlış tercih olduğunu anlayan Sayın Erdoğan’ın Urfalı siyasiler tarafından bir kez daha yanıltıldığı ortaya çıktı.

  • Şovmenler ve sivrisinekleri

Tahminimce Sayın Erdoğan bu kadroları tek tek ayıklayacaktır aksi halde bu kadrolar halkın değil; kodamanların kadroları olarak devam edeceklerdir.

Ak Parti’nin birçok ilde kan kaybetmesine neden olan bu kadrolar, aynı hatalara Şanlıurfa’da da imza attı ve atmaya da devam ediyor.

Örneklemek gerekirse;

Liyakatsiz onlarca insanın belediye kadrolarında istihdam edilmesi gösterilebilir. Bu liyakatsiz insanların tek özelliği ise ya belediye başkanlarının ya meclis üyelerinin yakını olmasıdır. Hatta o kadar ileri gittiler ki bu iş hala kızı amca oğluna kadar indi. Sayın Erdoğan’ın birçok ilde seçim kaybetmesine neden olan olayların başında bu geliyor.

Ha unutmadan; bu işin bir başka boyutu da kentte güçlü olan ve iş adamları tarafından finanse edilen basın kurumlarının (televizyon ve gazeteler de dahil) elemanlarının dingonun ahırı gibi belediyelerde çeşitli kademelere getirilmesidir.

Bunların kimler olduğunu öğrenmek isteyen gerek yetkililer gerekse de vatandaşlar belediyede çalışanların hangi televizyon ve gazeteler ile göbek bağı olduğuna bakabilirler. Zaten bu göbek bağının televizyon ekranlarına yansımasını da çok net bir şekilde göreceklerdir.

  • TRİP ve mesleki ahlak

Türkiye Cumhuriyet’inin hiçbir tarihinde hiç bu kadar liyakatsiz ve beceriksiz kadrolar ile baş başa kalmayan Şanlıurfa ve diğer illerde Türkiye’nin siyasi tarihine damga vuran Ak Parti iktidarının kuyusunu bu kadrolar kazmaya devam ediyor.

” Televizyon bana karışmasın elemanını işe alayım, gazete bana karışmasın elemanının işe alalım ya da internet sitesi gurupları bana karışmasın paraya boğayım’’ zihniyetine sahip liyakatsiz kadrolar belediyeleri zarara uğrattıkları gibi Şanlıurfa’nın da yıllarca geride kalmasına neden oluyor.

Dönün bakın kentte çarkın ne kadar çirkin ne kadar iğrenç bir şekilde işlediğine o zaman anlarsınız isyanımızın haklı nedenini…

Umarın Sayın Erdoğan’a da bu yazımız ulaşır da bu torpilci vatan hainlerine bir tokat indiriverir…

Saygı ve sevgi ile kalın

HASAN RAY’ın İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILARI

  • HDP, Saadet, Serhat Erdem ve seçmen tokadı

  • Üçü bir arada: Ağa, aşiret ve kanaat önderi

  • TRİP ve mesleki ahlak

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. ömer ray

    Şanlıurfa’da usulsüzlüklerin ardı arkası kesilmiyor.