«
Neler döndüğünü çok iyi biliyoruz

Urfa basının başına bela olan birkaç sülük ile kurumlara çöreklenmiş birkaç yamyam, gençlerin basında etkili olmaması için ellerinden gelen her türlü fitne fesatlığı yapmaktan geri durmuyor.

Utanmadan sıkılmadan taklacı güvercin gibi elli takla atarak döner koltuğunu korumaya çalışan kurum, gazetecileri istedikleri gibi transfer etmek, onların istediklerini yanlarında tutmak için adeta sülüklere teslim oldu.

Ultra özelliklere sahip büyüklerimiz ne yapıyor?.

Bu noktada kendisini ultra Müslüman, ultra Milliyetçi ya da ultra Devrimci olarak gören sözde gazeteci büyüklerimiz de kendi ceplerine bakarak bu sülükleri görmezden geliyor.

Ultra özelliklere sahip bu meslekteki büyüklerimizi çok iyi biliyor ve tanıyoruz. Hangisi ne ile uğraşıyor; neyin hesabını yapıyor; ne şekilde zenginleşiyor net bir şekilde biliyoruz.

Yollarına çıkan taşlarını mı temizliyorlar

Zannımca bu sözde büyüklerimizin basının başına adeta bela olan birkaç sülüğün yaşamasına izin vermesi de yollarındaki taşları temizlemesidir.
Bu taşların neler olduğunu ise kollarınızı bağlayıp sırtınızı duvara dayayıp tarafsız bir şekilde baktığınızda zaten görürsünüz.

Biz Urfa’da gazetecilik yapmaya çalışan genç nesil olarak gerçekten meslekteki büyüklerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Bu sülüklerin mesleğin haysiyetine tecavüz etmesine izin vermemelerini istiyoruz.

Biz genç gazeteciler olarak kendi cebini memleketin menfaatlerinin önüne koymayan büyüklerimizin bizlere önderlik etmesini ve kaybolan meslek ahlak ve ilkelerini yeniden tesis etmek için destek olmasını istiyoruz.

Biz genç gazeteciler 20-30 yıldır bu mesleği icra eden büyüklerimizin birkaç sülük için ceplerinde taşıdıkları sarı basın kartlarının şerefini yere düşürmemesini istiyoruz.

Büyüklerimizin bize önderlik ederek halkın ve hakkın savunucusu olan kalemlerimizi siyasi ve yerel yönetimlerin savunucusu olmaktan kurtarmak istiyoruz.

Biz genç gazeteciler olarak memleketin ülkenin ve insanlığın menfaatlerini düşünerek yola devam etmeye çalışacağız önümüze çıkan engelleri de takılmak yerine yıkıp geçeceğiz. Bu konuda kararlıyız!

Sözde meslek büyüklerimizden birkaçının yaptığı gibi bizler sülüklere eyvallah etmek yerine kurumlara çöreklenmiş birkaç kendini bilmeze eyvallah etmek yerine, mesleğimizi icra ederek yolumuza devam edeceğiz.

Bizler yolumuza devam ederken yıllardır ceplerinde sarı basın kartı ile bu mesleği icra etmeye çalışan büyüklerimizi yanımızda görmek istediğimizi tekrardan vurgulamak istiyorum.

Sevgi ve saygıyla kalın…

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *