«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Tecavüz zihniyetli ahlaksızlar

Tecavüz zihniyetli ahlaksızlar

hasan-ray-kose-yazilari-

Tecavüz zihniyetli ahlaksızlar…

Hep yazar çizeriz bu şehirde yaşanan ahlaksızlıkları…

Şimdi bazıları ahlaksızlık diye belden aşağı düşünebilir. Çünkü kafaları da hep oraya çalışıyor. Fakat asıl ahlaksızlık hakka tecavüzdür. İnsanların haklarını gasp etmek, babalarının, amcalarının, dayılarının isimleriyle bir yere gelmek de bir noktada tecavüzdür.

İnsanların ekonomik krizin etkisiyle yerle yeksan olduğu bu süreçte hakka girmek, sanırım belden aşağı düşünen zihniyetin imza attığından daha bir kötü durumdur. Bu durum insanların kendilerini canlı canlı yakmaya dahi sebep olurken, bunların anne, baba, dayı ve eş kontenjanından işe girmesi kabul edilebilir değildir.

Bunu kabul etmek için sanırım tecavüz zihniyetli insanların gemisine binmek anlamına geliyor. Bu gemide pislikler ve haksızlıklar içerisinde yüzmektir.

Allah kimseye bunu nasip etmesin!

Bir yanda yıllarını, okul okuyarak bir hedef uğruna heba etmiş, hayalleri için bin bir emek verenler yıllardır üç kuruş maaşla çalışırken ya da işsiz kalırken, öte yandan hazır olan koltuğa oturan, emek vermeden, iki kelimeyi bile bir araya getiremeyen, kurumdan kuruma geçiş yaparak yükselenler var.

Tek güvenceleri ise akrabalarının, dostlarının sözünün etkili olmasıdır.

Hangi vicdan kabul eder?…

Emek verenlerin hakkına tecavüz etmek! Sonra da kurumlarda hizmetin neden geri kaldığını, yöneticilerin neden pasif kaldığını düşüneduruyoruz. Bir kurumun muhasebecisi, daha çalışanların hesabını ayırmayı bilmezken, nasıl yapılacağını çalışanların taktiğiyle öğreniyor.

Tecrübesizlik, söz geçirenlerin etkisi hemen gösteriyor kendini.

Buna birçok kez şahit olmuşuz. Ama gelin görün ki bu kenti şaklaban ve şarlatanların eline bırakanlar utansın!

Sırf birilerinin ‘karısı, kızı ve oğlu’ diye altın tepside iş vermek de nedir!

Kamu kurumlarına alınanlar, falanın eşi, filanın kızı ya da oğlu olma özelliğine göre mi işe alınıyor?

Bu iddiaların altı doldurulduktan sonra buradan isimlerini tek tek yazacağım. Kimse merak etmesin; elimde birkaç isim var. Emin olun bunu belgelediğim anda açıkça isimlerini yazacağım… Kimse kimseden daha üstün değil; yanacaksak beraber yanalım, yaşayacaksak beraber yaşayalım…

Bakalım hak, hukuk, ahlak tecavüzcüleri ne cevap verecek?

TV ve Gazeteleri susturmanın yöntemi kadrolaşma!

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *