«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Hilvan Belediyesi Cumhurbaşkanı’nı Zora Sokuyor

Hilvan Belediyesi Cumhurbaşkanı’nı Zora Sokuyor

urfa - kalesi - haberleri

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçe Belediyesi yönetimi hizmet alanındaki başarısızlıkların yanında umursamazlıklarıyla da tepki topluyor.

Hilvan Belediyesi yıllarca kırsal mahallelerde çöp toplamayınca mahalle sakinleri çöplerini kırsal alana dökmek zorunda kaldı. Hilvan ilçesine bağlı en büyük kırsal mahallelerin başında gelen Ovacık Mahallesi çöpleri toplamayınca vatandaşlar traktörlerle çöplerini kendi imkanları dahilinde mahalle dışındaki arazilere dökmek zorunda kalıyor. Çöplerin köy içerisinde birikmesi ve kokuya sebep olması mahalle sakinlerini böyle bir çözüme yöneltti.

  • Hilvan kırsalını karasinekler bastı

Çöp yığınları Koronaya davetiye çıkarıyor

Evsel atıkların birikmesiyle oluşan çöp yığınları bölgedeki doğal yaşama zarar verirken yaydığı koku ve mikroplarla insan sağlığına da zarar veriyor. Özellikle son günlerde ülkemizde artan Korona virüsüne rağmen çöplerin hala söz konusu bölgeye dökülmesi virüsün kırsal mahallelere yayılmasına da davetiye çıkarıyor.

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçe Belediyesi yönetimi ve hizmet alanındaki başarısızlıkların yanında umursamazlıklarıyla da tepki topluyor.
Hilvan ilçe Belediyesi yönetimi hizmet alanındaki başarısızlıkların yanında umursamazlıklarıyla da tepki topluyor.

Sadece ilçe merkezinde bir iki noktada ilaçlama yapılıp ve bunun basına servis edilerek bütün ilçede dezenfekte çalışması yapıldığını iddia eden Hilvan Belediyesi, kırsal mahalleleri adeta görmezden gelerek Koronaya mahkum etmek için çalışıyor.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a zıt profil çiziliyor

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik anlayışı ile adeta zıt bir noktada yer alan Hilvan Belediyesi ve yönetimi ilçe genelinde yaşanan bütün sorunlar karşısında kayıtsız kalmayı sürdürüyor. Bu kayıtsızlığa tepki gösteren vatandaşlar Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ın 11 yıldır belediye başkanı olduğunu ve sorunların çözümü için başarılı bir profil çizemediğini iddia etti.

İktidar partisi Ak Parti’ye mensup olan Hilvan Belediyesi yönetimi, kendi partilerinin Korona virüsüne karşı almış olduğu önlemleri görmezden gelerek virüsün yayılması için adeta elinden gelen her şeyi yapmaya devam ediyor. Hilvan Belediyesi daha önce de böyle olumsuz haberler ile gündem olmuştu.

 

HİLVAN BELEDİYESİ İLE İLGİLİ  DİĞER HABERLER

  • Hilvan Belediyesi sınıfta kaldı

  • Hanif Düzme, Başkan Bayık’ı Bombaladı

Bir Cevap Yaz

HASAN RAY Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *