«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Vatandaştan Evde Kal Çağrısına Faturalı Cevap

Vatandaştan Evde Kal Çağrısına Faturalı Cevap

coronavirüs - dolandiricilari

Çin’de ortaya çıkan ve bütün dünyayı adeta esir alan Corona virüsü can almaya devam ederken Dünya Devletleri de önlemlerini almaya devam ediyor.

virüsün yayılmasının önüne geçmenin en önemli etkenin vatandaşların evde kalması olduğunu belirten uzmanlar, evde kal çağrıları yapmaya devam ediyor.

Sık sık televizyondan ve diğer yayın organlarından vatandaşlara çağrı yapan hükümet yetkilileri vatandaşları evde oturması için ikna etmeye çalışıyor. Bazı vatandaşlar bu çağrılara tepki göstererek ‘evde nasıl oturalım’ diye cevap verdi.

Evlerinde oturdukları takdirde işe gidemeyeceklerini ve dolayısıyla evde geçimlerini sağlamayacaklarını belirten vatandaşlar ‘evde durmasına duralım ama faturalar evde durmuyor.’ dedi. Sosyal medyadan tepkisini dile getiren bir vatandaş ise, “Elektrik faturası evde kalmıyor.

Su faturası evde kalmıyor. Telefon faturası evde kalmıyor. İnternet faturası evde kalmıyor. Doğal-gaz faturası evde kalmıyor. Ben nasıl kalayım ki?, Evde kaldığım zaman bu faturaları nasıl ödeyeceğimi düşündükçe huzursuzluk çıkacak.” dedi.

Bir Cevap Yaz

HASAN RAY Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *