«
  1. Anasayfa
  2. Spor
  3. Urfaspor Başkanı Çakır, Verdi Veriştirdi

Urfaspor Başkanı Çakır, Verdi Veriştirdi

indir

Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Nihat Çakır, takımın son durum ile ilgili açıklamalarda bulundu. Urfaspor’un kaderine terk edildiğine dikkat çeken Çakır, herkesi taşın altına elini koymaya davet etti.

Ligde çok kötü günler geçiren ve düşmesi kesin olan Şanlıurfaspor, kaderine terk edilmiş durumda bulunuyor. Yaşanan sürece ilişkin bilgi veren ve sert açıklamalarda bulunan Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Nihat Çakır, kentin tek markası olan Urfaspor’un kaderine terk edildiğini belirtti. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Çakır, şunları kaydetti:”Ağzı ve gazı olan konuşuyor ! Laf olsun, torba dolsun misali ! Gerçek urfaspor gönüllülerini tenzih ederim. Bu satırları bazı kendini bilmezlere. Bir kez daha hatırlatmak için yazdım. Şanlıurfaspor bu yönetimin takımı değildir , tüm Urfa’nın marka değeridir , bunu gerek sayın valimize, gerekse de BŞBB’nımız ve üç merkez ilçe belediye başkanlarımızı ziyaret ettiğimiz de yönetim olarak dile getirdik.

Urfasporun tüm maddi sorunlarına rağmen, bizler bu takımı yaşatmak için burdayız ,sizlerde inanırsanız, bizlere vereceğiniz desteklerle birlikte Urfasporu yaşatırsanız, Eğer sayın valimiz , eğer belediye başkanlarımız bu kulübü yaşatan efsaneler olarak milletin gönlünde taht kurarsınız dedik.
Sagolsunlar
Teklifimiz kabul gördü Abdullah valim hemfikiriz Nihat başkanım deyip bir ay içinde yönetimimize 1,5 milyon vaat etti ve şuan itibariyle parasının hazır olduğunu bizden haber beklediğini söyledi.
Zeynel başkanım vekillerimizin huzurunda Urfasporun kapanmasına gönlünün razı olmayacağını şehir takımımız dururken alternatif bir yapılanmanın (Karaköprü) formülünün kafasında olmadığını bizlere söyleyip yönetimimize 3 milyon vaat etti bu parayı Mart sonu , Nisan başı gibi verebilecegini söyledi ve son görüşmemizde büyük bir kısmının hazır olduğunu bir haftaya kadar vaadinin tamamını yerine getirebilecegini beyan etti.100 günlük seyirimiz ve sürecin ağır gitmesinin sebebi budur.
Ve !
Dünyada ve ülkedeki coronavirüs pandemisi , yine dünya ve ülkemizdeki ,ekonomik sıkıntılar nedeniyle hareket serbesiyetimizin rahat olmaması, kamburun üstüne zambur geldi misali. Yönetimimize yapılacak yardım konusunda küçük bir ayrıntıya değineceğim , biz kimseden para istemiyoruz , bize sadece para hazır deyin , bizlerde futbolcular ile anlaştıktan sonra,sizler parayı ilgili futbolcuların hesabına yani ibanına siz atın dedik.
Her hangi bir ithama ve suistimale maruz kalınmasın diye. Futbolcularla masaya varını veren utanmaz mantıgıyla oturacağız,tersi olma,anlaşamama ihtimalide vardır.
Şayet uzlaşma olmadı mı , paranız zaten hesabınızda , bizde sizlerde , üstümüze düşeni yaptık takdir der. o zaman ne yapılacaksa yapılır. Yeniurfaspor sevdalıları olan malum azınlığa gün doğar, vur patlasın çal oynasın. En kısa zamanda Yeniurfasporuda en yeni Urfaspor ederler.
Kongrede neler demiştik: Söylediğimiz her sözün arkasındayız

1-Vali bey ve BŞBB’ımızın bizlere vaat ettiği nakti yardımın ortaya konması ile start alacağımızı.
2-ilk önceligimizin yabancı futbolcular ile uzlaşılıp ödemelerini yapıp muvaffakatlarının alınması.
3-Aynı yöntemle yerli futbolcularla anlaşılması.
4-Transfer tahtasını açıp önümüzdeki yıl tekrar trübünleri dolduracak güçlü bir Urfaspor için kongre kararı alıp,yine güçlü bir yönetim yapısına vesile olacağımızı.
5-Her hangi bir sebepten dolayı bir aksaklık olması başaramama durumunda yaşadığımız tüm süreci en ince ayrıntılarıyla 3 tv’nin canlı ortak yayınıyla spor kamuoyuyla paylaşılıp , yine gereğini yapıp urfasporun önünü açıp kongre kararı alacağımızı bizim derdimizin koltuk sevdası olmadıgı.
Yeni Urfaspor sevdalıları ya Urfaspor yaşarsa sizler hangi yüzle maçlara geleceksiniz.
HA ! Zeynel başkan size bu parayı vermez diyorsunuz belki haklıda olabilirsiniz.
Varmısınız pazartesi 200 taraftar toplayın,sosyal mesafeyi korumak şartıyla tek sıra Balıklıgöl’den alkışlarla belediyeye kadar urfasporu sahiplenme yürüyüşü yapalım ! Görelim o zaman urfaspor sevginizi.”

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *