«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Mirdesiler Örnek İşlere İmza Atıyor

Mirdesiler Örnek İşlere İmza Atıyor

hasan-ray-kose-yazilari-

Aşiret denilince herkesin aklına televizyonlarda anlatıldığı gibi geniş araziler, ağalar, silahlar ve lüks yaşantı gelir.

Aynı soydan gelen birçok ailenin kan bağından oluşan yapıya verilen isim olan aşiret; bir topluluktan ibarettir. Bu topluluk içerisinde çiftçisi, esnafı, eğitimcisi, öğrencisi, işçisi ve iş adamı kısacası her gruptan insanı bulmak mümkündür.

Tamamen kan bağına dayanan bu Yapı içerisinde tarihten bu yana süregelen bir dayanışma vardır. Bu dayanışma kendisini başta zor günlerde gösterir.

Çin’de ortaya çıkan ve bütün dünyayı esarette altına alan koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan kararlardan olan evde kal çağrılarından dolayı evde kalan ancak maddi imkanları kısıtlı olan vatandaşlar çeşitli kurum ve kuruluşlardan destek alıyor.

Bu kurum ve kuruluşlar maddi imkanları kısıtlı olan vatandaşların hem nakit hem de gıda gibi ihtiyaçlarını karşılıyor. Uluslar arası yardım dernekleri ve yerel derneklerde devletin yanında olduklarını göstermek adına bu faaliyetlere devam ediyor.

Yerel dernekler arasında daha önce eşine rastlanılmayan bir çalışma kendisini gösterdi. Bu çalışmanın mimarı Mirdesili iş adamları ve bu çalışmanın mimarı olan gençlerdir. İş adamlarının finansmanını karşıladığı yardım kolilerini Mirdesili gençler imece usulü sırayla kapılarında ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Mirdesi Aşiretine mensup işadamları  oluşturdukları bir havuz sistemi ile aşirete mensup yüzlerce aileye gıda kolisi hazırlayarak tam anlamıyla bir dayanışma örneği sergiledi. Devlet tarafından yapılan çağrılara sessiz kalmayan Mirdesili iş adamları bir kez daha devletin ve milletin yanında olduklarını ortaya koydu.

Sadece kendi akrabalarıyla sınırlı kalmayan Mirdesiler, yardıma muhtaç diğer vatandaşların da yardımına koştu. Mirdesiler bu çalışması ile tarihten bu yana sürekli olarak düşkünlerin yanında olduklarını bir kez daha ortaya koydu.

Mirdesili İşadamlarına ve organizasyonda emeği geçen bütün Mirdesili gençlere Şanlıurfa adına teşekkür ediyorum…

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Fehmi asoglu

    Atalarımız TC Cumhuriyetini kuran M.Kemali Sivas’a giderken Osmanlı askeri yakalayıp Malatya karakolunda alıkoydular Rahmetli Atalarımız Şükrü ağa ve kardeşleri Atatürkü karakolu basıp kaçırarak.sivasa gütürmüşler Ecdadımız bellidir yeğenim biz onlara layık olalım çocuklarımıza süyleyelim soylarının kim olduğunu bilsinler onlarda evlatlarına aktararak sonumuzu yürürsünler