«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Vekil Aydınlık, Yangınların Zararı Karşılanmalıdır

Vekil Aydınlık, Yangınların Zararı Karşılanmalıdır

aziz - aydınlık -

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık yaptığı açıklama ile çıkan yangınlarda zarar gören çiftçilerin zararlarının karşılanması gerektiğini söyledi.

Çiftçiler tarafından kendisine yangınlardan dolayı sık sık şikayet aldığını belirten vekil Aziz Aydınlık, “Son günlerde özellikle Siverek’ten çok fazla telefon alıyorum. Çıkan yangınlar çiftçimizi perişan etmiş durumda. Ekinler daha kaldırılmadan elektrik direklerinden kaynaklanan yangınlar yüreğimizi yakıyor. Düşünün para harcıyorsunuz, emek veriyorsunuz, gecenizi gündüzünüze katıyorsunuz ama ekini kaldırmadan ‘ihmaller zinciri’ tüm emeğinizi saatler içerisinde yok ediyor. Bu zararlar bir an önce tespitinin yapılarak ihmalde sebebi olanlar tarafından karşılanmalı. Sonuçta çiftçinin bir suçu yok.” dedi.

Şanlıurfa’da genel anlamda bir elektrik sıkıntısı yaşandığını belirten vekil Aydınlık, “Şanlıurfa maalesef genel olarak elektrik sıkıntısı yaşıyor; ancak kırsal bölgelere gittiğimiz zaman görüyoruz ki elektrik direklerinin, hatların ayakta duracak hali yok. Eğer bu bölgenin elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ ise o zaman ya yatırım yapacak ya da onarımları vaktinde yapacak. Bu iş bu kadar basit. Eğer bir sıkıntı varsa, eksiklik varsa, aksayan bir durum varsa bu durumu Enerji Bakanı ile bölgenin iktidar partisi milletvekilleri ile paylaşacaklar. Vatandaşa zulüm etmenin bir anlamı yok.” diye konuştu.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *