«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Hanif Düzme: Bizim Kaderimiz Bu Olmamalıdır

Hanif Düzme: Bizim Kaderimiz Bu Olmamalıdır

hanif - duzme - hilvan -

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde sevilen ve tanınan siyasetçisi Hanif Düzme, Konya’da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 7 mevsimlik tarım işçisi olayıyla ilgili yaptığı açıklamada bu tür kazaların yaşanmaması için neler yapılması gerektiğini söyledi.

Şanlıurfa’nın Türkiye’deki en fazla tarım arazilerine ve birçok stratejik tarım ürünler sahip olmasına rağmen her yıl binlerce işçi bir karış toprağı dahi olmayan illere gidip kölelik şartlarında çalışmak mecburiyetinde kalıyor. Geçtiğimiz günlerde Sivas’ta mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan 3 çocuk hayatını kaybederken önceki günde Konya’da meydana gelen trafik kazasında 7 işçi hayatını kaybetmişti.

Söz konusu kazaların yaşanmaması ve Şanlıurfalı işçilerin yollarda ölmemesi için Urfa’da tarım alanında yatırımlar yapılması gerektiğini vurgulayan deneyimli siyasetçi Hanif Düzme, “Bizim kaderimiz bu olmamalıdır. Tarım işçisi hemşerilerimizin yollarda ölmemesi için, acilen Hilvan, Siverek ve Viranşehir pompaç sulama projesinin hayata geçirilmesi lazım. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *