«
  1. Anasayfa
  2. GAP ve Tarım
  3. Vekil Özyavuz, üreticiye vurulan bir darbedir

Vekil Özyavuz, üreticiye vurulan bir darbedir

IMG-20200711-WA0067

DEDAŞ’ın Bu Uygulaması Hem Üreticiye Hem de Milli Sermayeye Vurulan Bir Darbedir.

MHP MYK Üyesi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz Şanlıurfalı çiftçilerin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı.

MHP MYK Üyesi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, son günlerde  elektrikleri kesilen ve büyük bir mağduriyet yaşayan Şanlıurfalı çiftçilerin sorunlarını mecliste söz hakkı alarak dile getirdi. Vekil Özyavuz meclis kürsüsünde seslenerek şu ifadeleri kullandı:

“Şanlıurfa’da Pompaj sistemiyle arazi sulaması yapan pamuk ve mısır üreticilerinin tesislerinde kullanılan DEDAŞ tarafından kesilmesi büyük bir mağduriyete yol açmıştır. Ürünün suya ihtiyaç duyduğu bu dönemde DEDAŞ’ın bu uygulaması hem üreticiyi hem de milli sermayeye vurulan bir darbedir. İçinde bulunduğumuz bu sıkıntılı günlerden çıkmaya çalışan çiftçi hayal kırıklığı yaşamış ve çaresizlikte perişan olmuştur. Enerjini kesilmesi çare değildir. Çiftçi mutlaka desteklenmeli ve bu badireyi atlatmalıdır. Aksi takdirde sosyal patlamalar yaşanacak ve bölgede üretim yapılamayacak durumlar ortaya çıkacaktır. Devlet gerekirse çiftçinin ileri de hak edeceği destekleme priminden kesilmek üzere DEDAŞ’a ödeme yapmalı ve sorunu çözmelidir. Teşekkür ediyorum.”

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *