«
  1. Anasayfa
  2. GAP ve Tarım
  3. CHP vekilleri ve Çiftçiler Ak Partili vekilleri istifaya davet etti

CHP vekilleri ve Çiftçiler Ak Partili vekilleri istifaya davet etti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Bursa milletvekili Orhan Sarıbal, Osmaniye milletvekili Baha Ünlü, Adana milletvekili Ayhan Barut ve Şanlıurfa milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde elektrik problemi yaşayan çiftçi ile bir araya geldi.

Başta Şanlıurfa Mardin olmak üzere 6 ilin aynı sorunları yaşadığını belirten CHP heyeti, elektrik dağıtım şirketi dedaş’ın çiftçileri mağdur ettiğini söyledi.

Yaşanan elektrik kesintilerinin ve DEDAŞ’ın uygulamalarının tarlada ekili bulunan ürünlerin kurumasına ve çiftçinin mağdur olmasına sebep olduğunu belirten heyet, Dedaş’ın bu uygulamasına son vermesini istedi.

Burada kitleye seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Milletvekili Ayhan Sarıbal, “üretim yapılması gereken bir günde 14 Mayıs Sözde dünya Çiftçi gününde Mardin’den başlanarak elektrikler kesilmeye başlandı. Bu çok net bir şekilde bizler tarafından görüldü. 15 gün önce Mardin’deydik, Kızıltepe’deydik, Derik’deydik mahkeme kararları var, mahkeme kararları diyor ki siz çiftçinin elektriklerini kesemezsiniz uygulayan var mı yok” dedi.

Burada derdini anlatan bazı Çiftçiler Şanlıurfa milletvekillerine istifaya davet ederek şunları söyledi; Yüzde 97 oy vermişiz. Bize ne sahip çıkan var ne derdimizi dinleyenler var. Sık sık protesto sesleri yükselen eylemde grup bir olay olmadan dağıldı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *