«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Vali Erin, urfa’daki vaka sayıların artışı ile ilgili açıklamada bulundu

Vali Erin, urfa’daki vaka sayıların artışı ile ilgili açıklamada bulundu

vali_erin_tic_bors (3)

Şanlıurfa valisi Abdullah Erin düzenlediği basın toplantısında Şanlıurfa’da son günlerde hızla artan koronavirüs vaka sayısı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Valilerin yaptığı açıklamada vaka sayıları ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“2 kez son 3 günlük ortalamaya göre en fazla vaka sayısı artışının olduğu illerin arasında yer aldık fakat bu Ocak’tan itibaren 7 aylık süreçte en fazla vaka sayısını ifade etmiyor bu rakam. Bu rakam son 2 günlük ortalamalardır.

Vaka sayımız Mardin’deki vaka sayısı kadardır. Tedbir almazsak çok daha fazla rakamlara ulaşacağımızı söylemek zorundayım. Haziran ayının başına kadar Türkiye’nin en az pozitif vakasının olduğu il Şanlıurfa idi. Bu alınan tedbirlerle, Cenab-ı Allah’ın yardımıyla gerçekleşen bir durumdu. Geleneksel olarak iç içe yaşayan, sıcak kanlı olan, diğer büyükşehirlerden farklı olarak bir araya gelmeye, sohbet etmeye düşkün bir şehirde vaka sayılarının yüksek olması beklenir.

Haziran’dan itibaren, kontrollü sosyal hayatla birlikte seyahat kısıtlamasının kalkması, etkileşimin artmasıyla birlikte yaşanan vaka sayısı artışı durumuyla karşı karşıya kaldık. Bunun olmaması mucize olurdu.’’

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *