«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Urfa’daki Hastanelerde büyük yığılma var

Urfa’daki Hastanelerde büyük yığılma var

PSX_20200805_081932

Şanlıurfa’nın en büyük hastanelerinden olan Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde vatandaşlar muayene olmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Acil servis önünde kuyruklar oluştu

Gün boyunca acil servis önünde yüzlerce hastanın kuyruk oluşturması gözlerden kaçmazken Şanlıurfa’nın hastane sağlık personeli doktor ve yatak sayısının da ne kadar düşük olduğu ortaya bir kez daha çıktı.

Türkiye’nin en büyük kentleri arasında gelen Şanlıurfa’da koronavirüs Zirve noktasına çıkmışken hastaların bu şekilde sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak hiçbir önlem alınmadan kuyrukta beklemesi dikkatlerden kaçmadı.

Yetkililer ortada yok

Kendi yöneten siyasi yerel yönetici ve bürokrasi kesimi virüsün yayılması noktasında vatandaşları suçlamaya devam ederken bu tür görüntülerin oluşmasına da ortam hazırlamaya devam ediyorlar. Hastanelerde toplu ulaşım alanlarında maalesef durum hiç iç açıcı değil.

İl sağlık müdürlüğü kafasını kuma gömüyor

Şanlıurfa İl sağlık müdürlüğü sürekli olarak yaptığı talihsiz açıklamalar ile vatandaşlara taziye ve düğün gibi toplu alanlarda bulunmakla suçlarken hastane gibi binlerce kişinin birbiriyle temas ettiği hiçbir önlemin alınmadığı alanlar ile ilgili ise kafasını kuma gömmeyi tercih ediyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *