«
Viranşehir’deki Dumlupınar İlkokulu Örnek Okul Olmaya Aday

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki Dumlupınar ilkokulu, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde tüm hazırlıkları yaparak, sınıflardan lavabolara kadar onarım ve temizlik çalışması yaptı. Duvarların yeniden boyandığı okulun girişine de öğrenci ve velilerin sağlığı için de dezenfekte konuldu.

Viranşehir merkezdeki Dumlupınar İlkokulu, koronavirüs tedbirlerini alarak, yeni dönem hazırlıklarına başladı. Okulun tüm birimleri kontrol edilerek, eksiklikler giderilip, onarım çalışması yapılıyor. Eski sıraların bakımları yapılarak, kullanılamaz durumdaki sıralar da değiştiriliyor. Sınıf bakımlarının yeniden gözden geçirildiği Dumlupınar İlkokulunda hijyen kurallarına uygun şekilde dezenfekte çalışması yapıldı.

Okul Birliği Başkanı Mehmet Salacak, Dumlupınar ilkokulunun ilçede örnek bir okul olduğunu belirterek, yapılan çalışmaların yanı sıra eksiklerin de giderilmeye çalışıldığını kaydetti. Okul müdürü ve müdür yardımcıları başta olmak üzere tüm öğretmenlerin öğrenci ve velilerin sağlığı için uğraştığına değinen Salacak, öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim alabilmesi için de tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Velilerin de bu anlamda büyük memnuniyetini kazandıklarını belirten Salacak, “yaz ayları boyunca hiçbir yöneticimiz boş durmadı ve okulumuzu en iyi okul yapma hedefiyle çalıştı. Okulun birçok eksiği giderildi, eski sıralar onarılıyor ve en kısa zamanda duvarlar da boyanacak. Temizlik çalışmaları sürekli yapılıyor ve dezenfekte çalışmaları da yapıldı. Ayrıca okulumuzun girişinde, öğrenci ve velilerimizin kullanması amacıyla dezenfekte ve kolonya bulunuyor. Öğrencilerimiz de velilerimiz de bu anlamda çok memnun, emeği geçen başta okul müdürümüz Mehmet Burhan Öztemel olmak üzere müdür yardımcıları ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *