«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Urbit üyeleri öğrenciler ile buluştu

Urbit üyeleri öğrenciler ile buluştu

IMG-20201101-WA0021

Urfa Bisiklet Topluluğu (Urbit) üyeleri, 31 Ekim Cumartesi Saat 9.00 da DSİ 15. Bölge Müdürlüğü önünde buluşarak pedal çevirmeye başladı.

Urbit üyelerinin okula varış esnasında öğrencilerin rutin haftasonu denemesinde olmasından dolayı havanın ve bahçenin tadını voleybol oynayarak çıkardılar. Deneme sınavından sonra bir araya gelen Urbit üyeleri ve öğrenciler sohbet ettiler.

Urbit Başkanı Mehmet Aslan, topluluğun faaliyetleri hakkında öğrencilere kısa bir bilgi verdi.

Aslan, küçük bir grupla başlayan bisiklet topluluğunun geniş bir kitleye ulaşmayı başardığını, her Salı akşamı bir araya geldiklerini, ulusal ve uluslararası etkinliklerde ilimizi temsil ettiklerini belirtti. Etkinliklerine katılmak isteyen 18 yaşın altındakilerin ise ebeveynleri ile ya da ebeveynlerinin muvafakatnameleri ile katılabileceklerini söyledi.

Şanlıurfa’nın bisiklet için uygun bir şehir olduğunu ancak bisiklet yollarının olmamasından dolayı sıkıntılar yaşadığını ifade etti.

Ayrıca 180 bisikletçinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürülüğü tarafından 1 Kasımda yapılması planlanan Göbeklitepe MTB Cup Bisiklet yarışmasının iptal edilmesinden dolayı üzgün olduklarını fakat öğrencilerle bir araya gelmenin üzüntülerini bir nebze de olsa azalttığını belirtti.

Eğitimci Mehmet Ercan yaptığı konuşmada Urbit üyelerine ziyaretleri için teşekkür etti. Ercan, bisikletin doğa dostu bir araç olduğunu belirterek “Urbit Şanlıurfa’da bu konuda bir farkındalık oluşturmayı başarmıştır. Genci, yaşlısı, bayanı, erkeği artık rahatlıkla bisiklet sürmeye başladı. Bisiklet kullananların sayısı her gün artıyor. Belediyeler artık bisiklet yolları planlayıp yapıyorlar.

Biz de okul olarak bu anlamda üzerimize düşen her türlü desteği vermeye hazırız. Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin içerisinde bulunmasını önemsiyoruz” dedi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *