«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. 200 esnaf kepenk indirdi

200 esnaf kepenk indirdi

PSX_20201107_012821

Japon Pasajı Derneği Başkanı Mehmet Toprak, pandemi nedeniyle en kötü günlerini yaşadıklarını belirterek,”Acilen esnafa bir nefes kredisi verilmeli.”dedi.

Japon Pasajı esnafı, pandemi ve dolar gibi etkenlerden dolayı zor günler geçiriyor. Japon Pasajı Derneği Başkanı ve aynı zamanda pasaj esnafı Mehmet Toprak,”Japon Pasajı’nda esnaflık yapıyorum. Esnaflık hayatımızın en kötü dönemlerini yaşıyoruz şu aşamada.“dedi. Toprak, yaklaşık 200 işletmenin dükkânını kapatmak zorunda kaldığını belirtti.

DOLAR ESNAFI BİTİRDİ

Yükselişi durdurulamayan doların esnafı bitirme noktasına getirdiğini belirten Toprak, ”İşletmeler, dükkânlarını kapatmak zorunda kaldılar. Esnaflar işlerine gittikleri zaman akşama kadar tip tabela yapmazlar durumlar oluyor. Böyle devam etmesi durumunda birçok dükkân daha kapanacak, iflas edecek. Bu noktada Çin’den mal sıkıntısı var. Bir de gümrükteki sorunlar bulunuyor. Ayrıca dolar da başını almış gidiyor. Suriye ve Ortadoğu savaşlar ve dolar bizleri derinden sarstı. İşlerimizi bitirme noktasına getirmiştir.

ÇİN OYUNCAK YAPABİLİYORSA BİZ DE YAPABİLİRİZ !

“Acilen öncelikle esnafa kredi verilmeli, bir nefes verilmeli.” Diyen Başkan Toprak,  “Esnaf oyuncağını Çin’den ithal ediyor. Mesela bu oyuncağı Türkiye’de yapabilir. Onların verdiği fiyata mal edilebilir. Çin yapabiliyorsa biz neden yapmıyoruz? Yerli arabamız, uçağımız olduğu söyleniyor. Niye bir oyuncağımız olmasın? Devlet büyüklerimizden ricamız bu oyuncak üretimini ülkemizde de yapalım.” diye konuştu.

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *