«
  1. Anasayfa
  2. Asayiş
  3. Yatak yorgan serip uyuşturucu partisi düzenliyorlar

Yatak yorgan serip uyuşturucu partisi düzenliyorlar

PSX_20201108_153810

HABER: HASAN RAY

Türkiye’de gençlik uyuşturucu maddenin pençesinde inlemeye devam ediyor.

Daha önceleri şehirlerde varoş bölgelerde gizliden gizliye satılan ve kullanılan uyuşturucu madde günümüzde artık şehirlerin en güvenilir ve en modern alanlarında bile gözle görülür bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Uyuşturucu madde kullanımı o kadar arttı ki madde bağımlıları artık kendileri için barınabileceği alanlar bile yaratmaya başladı.

Karaköprü’de hızla artıyor

Şanlıurfa’nın en modern ve güvenilir bölgelerinden biri olan Karaköprü ilçesinde madde bağımlıları boş arazilerde buldukları ağaçların altına yatak yorgan sererek söz konusu bölgeleri kendilerine yuva haline getirdiler.

Kendileri için sığınak yaptılar

Ağaçların altında kaya ve taşlardan hatta biriketkerden yaptıkları sığınaklarda kendilerine uyuşturucu madde kullanım alanları yaratan madde bağımlıları o kadar rahatlar ki artık söz konusu bölgelerde yatak yorgan serip arkadaşları ile birlikte uyuşturucu partisi düzenliyor.

Kova tipi çok kullanılıyor

Kova olarak tabir edilen uyuşturucu madde kullanım şekli daha çok göze çarparken bağımlılar, tezgahlarını bile bozmadan olduğu gibi bırakıyor ve bir daha ki sefere geldiklerinde rahat bir şekilde uyuşturucu maddesini kullanıp gidiyor.

Gece tehlike saçıyorlar

Gece karanlığında vatandaşların kullanmaya korktuğu güzergahlar haline gelen söz konusu sığınakların yıkılıp temizlenmesini isteyen vatandaşlar yetkililerin bir an önce konuya duyarlılık gösterip çözüm bulması gerektiğini söyledi.

Vatandaş yetkilileri göreve davet etti

İsmini vermek istemeyen bir mahalle sakini, “Biz bina sakinleri olarak bu insanların burada barınmalarından oldukça tedirginlik duyuyoruz. Bu insanlar burada madde kullanıyor ve iradeleri dışında hareketler yapıyorlar. İradesi olmayan bir insanın her şeyi yapabileceğini bildiğimiz için özellikle bu alanları kullanmaktan çekiniyor ve korkuyoruz. Yetkililerin bir an önce buralara temizleyip güvenli bir alan haline getirilmesini istiyoruz.” dedi.

Yerde Bulduğu Parayı Sahibine Ulaştırdı

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *