«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Emre Erkuş, aşı çalışmalarını değerlendirdi

Emre Erkuş, aşı çalışmalarını değerlendirdi

emre erkus 1

HABER: AJANSBALIKLIGÖL

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Erkuş, Şanlıurfa’da devam eden aşı çalışmaları hakkında konuştu.

Şanlıurfa’da şu ana kadar 125 Bin aşı yapıldığını belirterek vatandaşların istedikleri aşıyı yaptırabileceklerini de ekledi. Vatandaşların istedikleri aşı yaptırmak için randevu almaları gerektiğinin altını çizen Emre Erkuş, şunları söyledi:

“Şanlıurfa’da bugün itibari ile yaklaşık 125 bin aşı yapılmıştır yapılmaya da devam ediliyor. Bugün itibari ile Amerika ve Alman ruhsatı ile Türk bilim adamlarının geliştirmiş olduğu pfizer biontech aşı da kullanıma girmiş vaziyette ve bundan sonra vatandaşlarımız randevularını alırken hangi aşıyı yaptırmak isterse ona göre randevularını alıp yaptırabilecekler.

RANDEVU AĞIRLIKLI ÇALIŞILIYOR

Bugün itibari ile bu randevu ağırlıklı daha çok gidildi. Bugüne kadar Urfa’nın özellikle 65 yaş üstündeki vatandaşların aşılanması konusunda sahada ciddi bir yol kat ettik ve ciddi bir oranda aşılamasını sağlamış durumdayız. Özellikle son bir iki gündür randevu ağırlıklı gitmeye çalışıyoruz.

‘ELİMİZDE YETERİ DERECE DOZ AŞI VAR’

Stok yönetimi açısından, Bakanlık açısından, takibi açısından elimizdeki veriler açısından aşılamalarımızla ilgili takiplerimizi yapıp zaman zaman sıkıntılar olmakla birlikte aşılamalar devam ediyor. Aşı stokları ile ilgili şu an elimizde yeterince doz aşımız var, hem Amerika pfizer aşısı var vatandaşlarımız istediği zaman gece 12’ye kadar sağlık merkezlerimizden aşı randevularını oluşturarak aşılarını olabilirler.

HANGİ HASTANEDE YAPILACAK

Şu an il merkezinde özellikle pfizer biontech aşısı yaptırmak isteyenlerin Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni Eyyübiye Hastanesi aşı merkezinde, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi aşı merkezinde ve Siverek Devlet Hastanesinde yaptırabilecekler”

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *