«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Şanlıurfaspor, MHK’yı göreve davet etti

Şanlıurfaspor, MHK’yı göreve davet etti

urfaspor

Şanlıurfaspor ligin 31’inci haftasında evinde karşılaştığı Sarıyerspor maçında alınan hatalar sonrası yenildi. Verilen penaltı kararının yanlış olduğunu belirten Şanlıurfaspor Kulübü MHK’yi göreve davet etti.

Şanlıurfaspor’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dün kendi evimizde ağırladığımız Sarıyer maçının uzatma bölümlerinde aleyhimize verilen penaltı kararının takdirini tüm kamuoyuna bırakıyoruz. Yıllardır Türk futbolcuna hizmet den ve profesyonel liglerde mücadelesini sürdüren takımımız, son yıllarda maddi imkânsızlıklardan dolayı kapanma noktasına gelmiş ve akabinde Büyükşehir Belediye başkanımız, Kulüp başkanımız ve yönetim kurulumuz ile bu sezon kulübümüz adeta mezardan çıkarılmıştır.

Zor şartlar altında ve Pandeminin etkisi ile de maddi imkansızlıklar altında mücadele ettiğimiz ligde bu sezon küme düşmeme mücadelesi vermekteyiz. Sezon başında son gün kurulan takımımıza devre arasında transferler yaparak ligde küme düşmeme adına onurlu bir şekilde mücadelemize devem etmekteyiz. Nitekim bu sezon bazı maçlarımıza bakıldığı zaman inanılmaz hakem hataları ile karşı karşıya kaldığımızı belirterek, MHK’yi ciddi bir şekilde göreve davet ediyoruz. Dün oynadığımız maçın uzatma bülümünde omuz omuza giderken, iki futbolcunun düşmesi ile hakem aleyhimize penaltı vermiş ve sahadan mağlup olarak ayrılmamızı sağlamıştır.

Biz Şanlıurfaspor kulübü olarak inanın yaşadığımız tüm hakem hatalarına art niyetli olarak bakmadık. Dünkü maçın uzatma bölümünde verilen penaltı kararını dünya’da kim izlese art niyetli bir karar olduğunu söyleyecektir. Şanlıurfaspor kulübü olarak son haftalara girdiğimiz bu dönemlerde özellikle kritik maçlarda hakemlerin daha dikkatli olmalarını rica ediyor, hakem Bilal Köseoğlu hakkında da MHK’nin gerekeni yapacağını umut ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *