«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Canpolat, Virüs tedbirlerini hiçe saydı

Canpolat, Virüs tedbirlerini hiçe saydı

af68a6058122d7f6414596c5c98d6bc7

Daha önce bir kez koronavirüse yakalanan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, zaman zaman maske ve sosyal mesafe kurallarını unutuyor. İlçeye bağlı Akdoğan mahallesine giden Canpolat, hem maske takmadı hem de sosyal mesafe kuralına uymadı. Canpolat ile birlikte fotoğraf karesine giren mahalle sakinleri de son bir yılda 3 milyondan fazla kişinin hayatına mal olan covid-19’u unuttu.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, önceki gün ilçeye bağlı kırsal Akdoğan Mahallesini ziyaret etti.  Burada incelemelerde bulunan Canpolat’a mahalle muhtarı ile sakinleri de eşlik etti.

MASKE VE SOSYAL MESAFE YOK

Canpolat’ın mahalleyi ziyareti sırasında çekilen fotoğraflar, “Akdoğan kırsal mahallemizdeyiz. Muhtarımız Mehmet Demirtaş ve mahalle sakinlerimizle bir araya geldik” notuyla kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşıldı. Ancak, fotoğraflarda ne Canpolat’ın, ne de etrafındaki kişilerin maske takmadıkları görüldü. Öyle ki, Canpolat ile birlikte bir fotoğraf karesine giren 9 kişinin sosyal mesafe kuralını da ihlal ettikleri görülüyor.

150 MİLYON VAKAYA ULAŞILDI

Son bir yılda dünyadaki koronavirüs vaka sayısı 150 milyona ulaştı. Verilere göre, iyileşen sayısı 87 milyon civarında. Dünya genelinde 3 milyondan fazla ölüm, covid-19 kaynaklı olarak kayıtlara geçti. Türkiye’de ise tespit edilen vaka sayısı 5 milyona doğru gidiyor. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre, Türkiye’de koronavirüsten dolayı yaşanan can kayıpları yaklaşık 40 bin.

Daha önce bir kez covid-19’a yakalanan Canpolat’ın vatandaşlar ile bir araya gelirken kurallara uymaması ise düşündürücü.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *