«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. HDP’den Kadir Gecesi Mesajı

HDP’den Kadir Gecesi Mesajı

urfa - hdp

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa il Örgütü  tarafından Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınlandı.

HDP Urfa İl Eşbaskanları tarafından yayımlanan ortak mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Kur’an’ın vahiy yoluyla İslam Peygamberi Hz. Muhammed’e gönderilmeye başlandığı gece olan Kadir Gecesi, Ramazan ayının önemli günlerinden biridir. Bu yıl 8 Mayıs tarihine denk gelen mübarek Kadir Gecesi, özellikle bugün Müslüman coğrafyasında yaşanan katliamlar nedeniyle bir kez daha büyük önem arz etmektedir.

Bugün Ortadoğu’da İslamiyet adına yola çıktıklarını iddia ederek katliamlar gerçekleştiren çeşitli gruplar, mazlum halkları katletmeye devam ediyor. Güzel dinimiz İslamiyet’in adını kullanarak Müslümanları katleden dış destekli bu çetelere Müslümanlar asla itibar etmemiş ve etmeyecektir. İçinde bulunduğumuz bu önemli mübarek günlerde Müslümanların canına kasteden, 11 ayın sultanı Ramazan ayının en önemli günlerinde bile katliamlar gerçekleştiren grupları bir kez daha lanetliyoruz.

Müslüman alemi, İslam dininin felsefesini oluşturan hoşgörü, merhamet ve adalet duyguları etrafında birleşerek, onun adını kirletmeye çalışanlara asla izin vermeyecektir. Bu duygularla mübarek Kadir Gecesi’nin tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve demokrasi getirmesi dileğiyle tüm Müslüman aleminin Kadir Gecesi mübarek olsun” denildi.

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *