«
  1. Anasayfa
  2. Asayiş
  3. Şanlıurfa’da DAEŞ’e MİT darbesi vuruldu

Şanlıurfa’da DAEŞ’e MİT darbesi vuruldu

DAES

Şanlıurfa’da terör örgütü DAEŞ mensubu bir kişi düzenlenen operasyonla yakalandı.

DAEŞ ile aşiretler ya da aşiret ve diğer gruplar arasında çıkan anlaşmazlıkların giderilmesi için çalışan Suriye uyruklu Ş.A isimli şahıs düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Şanlıurfa MİT Bölge Başkanlığı ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordineli çalışması kapsamında düzenlenen başarılı operasyonla yakalanan şahıs tutuklandı.

Gerekli işlemlerinin ardında cezaevine sevk edilen terörist hakkında Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“DEAŞ silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesine yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında,

Şanlıurfa MİT Bölge Başkanlığı ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzün koordineli olarak yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, DEAŞ silahlı terör örgütünün bir çok üst düzey sözde yöneticisi ile irtibatlı olan ve DEAŞ silahlı terör örgütüne bağlı olarak faaliyet yürüten aşiretler/gruplar arasında çıkan anlaşmazlıklar ile DEAŞ silahlı terör örgütünün çatışma halinde bulunduğu gruplar arasında oluşan anlaşmazlıklar hususlarında arabuluculuk görevlini üstlenen ve örgütün genel ilişkiler sorumlusu olan Ş.A. (Suriye uyruklu) isimli şahıs 08/06/2021 tarihinde yakalanmıştır.

Ş.A. isimli şahıs hakkında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte 10/06/2021 tarihinde Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş ve adı geçen şahıs TUTUKLANARAK aynı gün ilimiz Hilvan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edilmiştir.

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *