«
  1. Anasayfa
  2. Asayiş
  3. Urfa’da büyük operasyon: Mühimmat ele geçirildi

Urfa’da büyük operasyon: Mühimmat ele geçirildi

urfa - cephanesi

Terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG adına faaliyet gösteren örgüt mensuplarının ve işbirlikçilerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik Şanlıurfa TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından koordineli olarak yapılan çalışmalar sonucunda Şanlıurfa’da cephanelik ele geçirildi.

Örgüt adında 2016 yılında terör örgütü kırsal alanına katıldığı, örgüt içerisinde sabotaj/suikast eğitimi aldığı, 2,5 yıl süre ile örgüt mensuplarına eğitim verdiği ve illegal yollardan Türkiye’ye giriş yaparak Mardin ve Şanlıurfa kırsal alanında örgüt adına faaliyetlerine devam ettiği/edeceği yönünde bilgiler alınması üzerine emniyet harekete geçti.

Şanlıurfa’nın Viranşehir, Suruç ve Birecik ilçelerinde sürdürülen takipli çalışmalar sonucunda PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütü tarafından bölgede sansasyonel eylemler yapmak ve Şanlıurfa AK Parti Milletvekili ile kardeşine yönelik eylem/suikast gerçekleştirmek amacıyla görevlendirildiğini beyan eden  “AZAD PİRSUS” kod adlı terörist S.P.  Şanlıurfa ili Birecik ilçesinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Daha önce deşifre edilmemiş işbirlikçi olduğu iddia edilen şahıslara yönelik Şanlıurfa Merkez, Suruç ve Viranşehir ilçeleri ile Mardin ve Gaziantep illerinde yapılan operasyonlarda 23 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde tamamlanan işlemlerinin akabinde adli mercilere sevk edilen 15 şahıs tutuklanırken 8 şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yapılan ikamet aramaları ve şüpheli şahısların göstermiş oldukları yerlerde yapılan çalışmalar sonucunda;

– (3) adet el bombası

– (1) adet suikast ve terör eylemlerinde kullanılmak üzere hazırlanmış hücum yeleği

– (1) adet M-16 marka uzun namlulu silah ve bu silaha ait (7) adet şarjör ile (176) adet fişek,

– (1) adet AK-47 (Kaleşnikof) marka silah ve bu silaha ait (3) adet şarjör ile (101) adet fişek,

– (1) adet tabanca ve (3) adet şarjör,

– (1) adet kurusıkı olarak tabir edilen tabanca ve (1) adet şarjör,

– (1) adet gece görüşlü termal dürbün,

– Çok sayıda dijital materyal, örgütsel fotoğraf ve dokümanlar ile kırsal alanda kullanılan kişisel yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Urfa’da operasyon: Cephanelik ele geçirildi

Urfa’da operasyon: Cephanelik ele geçirildi

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *