«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. HÜDAPAR: DEDAŞ zulmü devam ederken, yetkililer sadece izliyor

HÜDAPAR: DEDAŞ zulmü devam ederken, yetkililer sadece izliyor

427d9d59-2fb1-43ee-990c-dcbe8236fbd9

HÜDAPAR Hilvan İlçe Başkanı Mehmet Fatih Atakay, önceki gün Hilvan’da elektrik kesintilerini protesto ederek Şanlıurfa – Diyarbakır karayolunu trafiğe kapatan çiftçilere destek olmak için alana gitti.

Şanlıurfa’da günde 4 saat elektrik kesintisi yaşandığını ve bunun ekinlerine zarar verdiğini savunan çiftçilerin protestosunun adresi bu kez Hilvan oldu. DEDAŞ’ı protesto eden çiftçilere HÜDAPAR Hilvan İlçe Başkanı Mehmet Fatih Atakay’dan da destek geldi. Çiftçilere destek olmak için kapatılan Şanlıurfa – Diyarbakır karayoluna giden Başkan Atakay, “DEDAŞ zulmü devam ederken, yetkililer sadece izliyor” dedi.

Yaşanan sorunun büyük mağduriyete neden olduğunu belirten Atakay, “Neredeyse her gün birkaç defa kesilen elektrik, başta çiftçilerimizi olmak üzere tüm vatandaşları mağdur ediyor. Çiftçinin tarladaki ürününü mü kurutmaya çalışıyorsunuz, sabrını mı test ediyorsunuz? Eğer kesintilerinin sebebi teknik bir problem ise, bu nasıl bir problemdir ki bir türlü çözemiyorsunuz? Yok eğer bu, keyfi bir uygulama ise derhal bu zulme son verin. Belli ki müşteri memnuniyeti umurunuzda değil, bari aldığınız ücreti hak edin” diye konuştu.

Halkın DEDAŞ yüzünden isyan noktasına geldiğini belirterek uyarıda buluna n Atakay, “Halkı, isyanın eşiğine getirdiniz. Vatandaşın yanında olması gereken devletin sessizliği, vatandaşın isyanına duyarsızlığı da ayrı bir dert. Rutin zamlar ve yüksek elektrik faturaları yetmiyormuş gibi şimdi de rutin hale gelen elektrik kesintileri herkesi mağdur ediyor. Başta sulama yapan çiftçilerimiz olmak üzere hiç kimseyi mağdur etmeye hakkınız yoktur. İşin daha acı tarafı vatandaşın bu mağduriyetini umursayan yetkililer de yok” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *