«

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde taban suyunun yükselmesiyle mezarlıkları su bastı. Suyun bastığı mezarlıkları gören vatandaşlar duruma sert tepki gösterdi

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde taban suyunun yükselmesiyle mezarlıkları su bastı.  Mezarlıklarda biriken sular yüzünden cenazeler toprağa verilemiyor.

İlçe bağlı Kırsal Ziyaret Mahallesi yolunda bulunan bir mezarlıkta yaşanan olayda vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Hayatını kaybedenlerin toprağa verilmesi için kazılan mezarlıklarda biriken sular cenazelerin toprağa verilmesine engel oluyor.  Vatandaşlar yetkililere seslenerek yaşana sonunun giderilmesi için bir an evvel çalışma başlatılması gerektiğini söyledi.

İlçe genelinde sulama projesinin hayata geçirilmesiyle beraber köyler, yollar ve mezarlıklar sular altında kalmaya başladı. Vahşi sulama ve denetimlerin yetersiz kalması nedeniyle ortaya çıkan sorunlar, ilçede yüksek noktalarda bulunan köylerde ikamet eden vatandaşların sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Yaşanan sorunların artarak devam etmesi tepkileri de beraberinde getiriyor. Vatandaşlar, duruma tepki göstererek yetkilileri göreve davet etti.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *