«

Şanlıurfa’da karşıdan karşıya geçmeye çalışan çocuğa otomobil çarptı. Yaralanan çocuk kendisine çarpan otomobil ile hastaneye kaldırıldı.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Bağlarbaşı, Devteşti, Yavuzselim ve Ahmet Yesevi mahallelerini birbirine bağlayan ana yolda kazalar meydana geliyor. Hemen hemen her gün kazaların meydana geldiği yolda gerekli önlemlerin alınmaması bu gün de bir çocuğun araç altında kalmasına neden oldu.

Üst geçit yok

Daha önce orta refüjde bulunan kıraathanelerden dolayı dar olan yol kıraathanelerin kaldırılmasıyla genişletildi. Genişletilen yolda gerekli önlemlerin alınmamasından dolayı karşılık hızla geçen araçlar ya kaza yapıyor ya da yayalara çarparak zarar veriyor. Genişletilen yolda herhangi bir üst geçidin olmaması kazalara davetiye çıkarıyor.

İki okul var önlem yok!

Bir lise ve ilk okulun olduğu alanda bulunan söz konusu yolda günün her saati oldukça yoğun bir trafiğe sahip. Çocuklar okullarına yetişmek için her gün kaza geçirme riski atlatıyor. Son olarak ise karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir çocuk otomobilin çarpması sonucu yaralandı. Yaralanan çocuk otomobil ile hastaneye kaldırıldı.

Çevre esnafı burada sürekli kazaların yaşandığını söyleyerek yetkililerin duruma müdahale etmesini istedi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *