«
Urfa’da bu mahallede her gece kavga oluyor

Şanlıurfa’da yıkılan ve bir türlü tamamlanamayan kooperatif inşaatı mahalle için sorun teşkil ediyor. Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Çankaya Mahallesinde yenisinin yapılması için yıkılan kooperatif inşaatı yarım kalınca madde bağımlılarına yuva oldu. Hemen hemen her gece kavgaların yaşandığını iddia eden mahalle sakinleri kooperatif inşaatının bitirilmesini ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını istiyor.

Madde bağımlıları mesken tuttu

Kentte sayıları hızla artan madde bağımlılarının yeni adresi yıkılan ve yarım bırakılan kooperatif inşaatları oldu. İnşaatta elektrik sorunundan dolayı gerekli aydınlatmanın yapılamaması ve güvenlik önlemlerinin alınmaması nedeniyle madde bağımlılarını yuvası haline geldi. Her gece burayı mesken tutan madde bağımlıları ile mahalle sakinleri arasında sorun yaşanıyor.

Yarım kalan inşaat sorun oldu

Duruma tepki gösteren mahalle sakinleri, “Yarım kalan inşaat ve olmayan elektrikten dolayı madde bağımlıları için ortam oluşuyor. Müteahhit üzerine düşeni yapmadığı için burada her gece sorun yaşanıyor. Bu bölgede huzur adına bir şey kalmadı. Gerekli önlemlerin alınması ve müteahhidin de üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesini bekliyoruz”dedi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *