«
Türk Böbrek Vakfı Şanlıurfa’da!

Yüzbinlerce öğrenci, öğretmen ve dolaylı olarak veliye ulaşan ‘böbrek sağlığı ve beslenme’ eğitimleri için yeni durak Şanlıurfa oldu. Türk Böbrek Vakfı’nın 2011 yılında başlattığı ve 29 ilde yüzbinlerce kişiye ulaşan “Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri” eğitimlerinin yeni durağı Şanlıurfa oldu.

Türk Böbrek Vakfı ile Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanacak iş birliği protokolü ile 24 – 25 Mart tarihlerinde Şanlıurfa’da ilk ve ortaokul öğrenimi gören öğrencilere eğitim verilecek.

Kurulduğu 1985 yılından bu yana amaçları doğrultusunda kamu yararına çalışan Türk Böbrek Vakfı; başta ülkemizde böbrek sağlığının korunması olmak üzere, kronik böbrek yetmezliği hastalarına hemodiyaliz tedavisi ve bu hastalar için en seçkin tedavi yöntemi olan böbrek nakli ile organ bağışı konularında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

“Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme ve Hayat Tarzı Öneriler” eğitimleri, böbrek sağlığı bilincinin gelişmesi ve kronik böbrek hastalığı hakkında farkındalığın artırılması adına yoğun saha çalışmaları ile sürdürülüyor. İlköğretimden başlayarak doğrudan ve dolaylı olarak tüm yaş gruplarına ulaşan çalışmaların sürdürülebilir ve kalıcı olması için öğretmenlere verilecek olan ‘eğiticinin eğitimi’ semineri de çalışma dâhilinde hayata geçirilecek.

Şanlıurfa’daki ilk ve orta dereceli okullarda öğrencilere ve velilere verilecek eğitimlerin ardından, içeriklerin kalıcı olması ve öğretmenler tarafından müfredat içerisinde yeri geldikçe değinilmesi için ilde görev yapan öğretmenlerin gönüllü katılımı esasına dayalı olarak ‘eğiticinin eğitimi de verilecek. Söz konusu eğitimde öğretmenlere eğitim materyallerinin yanı sıra katılım sertifikaları da takdim edilecek.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *