«
Bakan Bilgin: Türkiye’de bütün ailelerin kapısında otomobili var
Burada il müdürlerine yönelik bir konuşma yapan Bakan Bilgin, İŞKUR’un kutsal bir iş yaptığına değindi.Bakan Bilgin, “Bir insana iş bulmak, bir insanın işe yerleşmesini sağlamak ya da işyerinde çalışanların karşılaştığı sorunları çözmek, iş verilen konuda destek olmak, danışmanlık yapmak, çalışana destek olmak, eğitim vermek bunların hepsi bir insanın evine, aşına katkı yapacak fonksiyonlardır. Bu bakımdan Türkiye İş Kurumu’nun yaptığı iş kutsaldır. Bir insana iş vermenin ne kadar kıymetli bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi.

Türkiye’de refah seviyesinin oldukça yüksek olduğuna dikkat çeken Bakan Bilgin, “Türkiye’nin 2000’de fert başına düşen milli geliri, sanayide hangi ürünleri üretiyordu, savunma sanayiinde neyi vardı?. OECD rakamlarına baktığımızda her şey ortadadır. Refah seviyesine bakın, Türkiye’de bütün ailelerin kapısının önünde otomobili var, çocukları okuyor.

Türkiye’nin hızlı değişimi, toplumsal ve ekonomik yapısı birbirini motive ediyor. Genç nüfusu olan, kalkınan Türkiye’nin en büyük problemi istihdam üretmektir. Kalkınmamızı daha ileri taşıyacağız. Kalkınmanın sürükleyici unsuru ekonomik büyümedir, ekonomik büyümemizin hızlanması lazım. Türkiye yüzde 5 büyüdüğü zaman 700 binin üzerinde, yüzde 7 büyüdüğü zaman 1 milyonun üzerinde istihdam yaratıyor, bunu sürdürmemiz lazım” diye konuştu.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *