«
Eyyübiye Belediyesi tarafından babası Eyyüp Cenap Gülpınar’ın ismi verilen yüzme havuzunun açılışında konuşan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, “Bütün makamlar ve mevkiler geçicidir” diye konuştu.

Açılış töreninde yaptığı konuşmada yüzme havuzuna babasının ismini verdiği için Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a teşekkür eden Gülpınar, Kuş’un babası ile kendi babasının birlikte siyaset yaptığını hatırlatarak “Bugün de biz kendisiyle beraber siyaset yapıyoruz. Gösterdiği bu vefadan, kadirşinaslıktan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bir kere daha aynı tevazu ile aynı vefa ile burada yüzme havuzuna rahmetli babamın ismini vererek gerçekten bizleri onure etmiştir” dedi.

“Bütün makamlar geçicidir” 

Babasının ismi yazılı olan Eyyüp Cenap Gülpınar yazılı yüzme havuzu tabelasını işaret eden Gülpınar, “İşte bize kalan budur” diyerek şöyle konuştu: “Bütün makamlar ve mevkiler geçicidir. Biz de geldik, gidiyoruz, geçiyoruz ama bize kalacak olan budur. İnşallah bizi de o eser bırakan insanlardan rabbim eylesin. Yaptığımız hizmetin bu dünyada bedeli ancak bu olabilir.”

Gülpınar’ın bu konuşması “siyaseti bırakıyor mu?” şeklinde yorumlara neden oldu.

Mehmet Kasım Gülpınar kimdir?

Eyyüp Cenap ve Asuman çiftçinin oğlu olan Mehmet Kasım Gülpınar, 20 Eylül 1969’da Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğdu. 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitiren Gülpınar, TÖMER’de öğretmenlik yaptı. Dış Ticaret Müsteşarlığı İGEME’de Mütercim olarak çalıştı. Özel bir TV kanalında diplomasi muhabirliği yaptı.

Devlet Bakanlığında Özel Kalem Müdürlüğü ve Siyasi Danışmanlık, Sanayi ve Ticaret Bakanlığında Siyasi Danışmanlık görevlerinde bulundu.

24. Dönem AK Parti Şanlıurfa’dan Milletvekili seçildi. Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeliği, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) Türk Grubu Üyeliği, Türkiye-Fransa Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı, AB Uyum Komisyonu Üyeliği, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) üyeliği, Dışişleri Komisyonu Üyeliği ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyeliği görevlerinde bulundu.

25 ve 26. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili seçildi. 26. Dönem AB Uyum Komisyonu Başkanı ve Türkiye- Romanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı görevlerinde bulundu.

27. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili. AB Uyum Komisyonu Başkanı, Karma Parlamento Komisyonu üyesi ve Türkiye-Fransa Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı.

Çok iyi düzeyde Fransızca, İngilizce ve Kürtçe, iyi düzeyde Arapça ve Farsça bilen Gülpınar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *