«
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, iki gencin serinlemek için sulama kanalına girdikten sonra boğularak hayatını kaybettiği Olgunlar Mahallesine gitti. 

“Her yıl vatandaşlarımızı kaybediyoruz”

Burada yetkililere seslenen Aydınlık, “Önlem alın artık kimsenin canı yanmasın” dedi. Yetkililere önlem alınması çağrısında bulunan Aydınlık, şunları söyledi:

“Ne yazık ki iki genç vatandaşımız girdikleri sulama kanalında akıntıya kapılarak, kayboldu. Nedeni ise Atatürk barajından gelen ve Kızıltepe’ye giden kanaldan suyun Olgunlar Mahallesi civarına aktarılması ile oluşan şelale görüntülü suya gençler gelip serinlemek için girmektedirler. Bu bölgede suya girilmesinden dolayı her yıl vatandaşlarımızı kaybediyoruz. Acilen sayın valimiz ve sayın DSİ bölge müdürümüzün yapmaları gereken bu bölgedeki alanın etrafında önlem almalarıdır. Bu önlem alınması gereken alan zaten 100-200 metre uzunluğundadır. Bu alanın bir an önce etrafını betonlama yapıp suya girilmesinin engellenmesi gerekmektedir. Bu bölgede boğulma vakalarının önlenmesi için yetkililer ne gerekiyorsa yapmalıdırlar.”

Mahalle muhtarı da ‘kapatılmalı’ dedi

Olgunlar Mahalle Muhtarı Mustafa Çiftçi de alanın kapatılması gerektiğini savundu. “Burada gençlerimizin boğulmaması için yetkililerin bir an önce önlem alınması gerekiyor” diyen muhtar Çiftçi, “Bu alana girilmemesi için bu şelale görünümlü alanın kapatılması gerekiyor. Dün Şanlıurfa Valiliğine ve DSİ Bölge Müdürlüğüne yazılı olarak ta dilekçe sunduk. Bu alanda önlem alınmasa yılda 5–6 gencimiz boğularak vefat ediyor” şeklinde konuştu.

Ne olmuştu?

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Olgunlar Mahallesinde İsa Tokdemir (24) ile Halil Gültekin (21), serinlemek için önceki gün girdikleri sulama kanalında akıntıya kapıldı. Kaybolan iki geçten birinin cansız bedeni arama çalışmaları sonucu bulundu. Akıntıya kapılarak kaybolan diğer genci arama çalışmaları devam ediyor. 
 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *