«
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın kentte göreve başladıktan sonra Nakşibendi tarikatının Gaznevi kolunun manevi lideri kabul edilen şeyh İzzeddin Aksan’ı ziyaret etmesinin yankıları sürüyor. 

Cumhuriyet.com.tr’ye konuşan eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, “Devrim yasaları arasında olan 1925 tarih ve 677 sayılı yasaya göre tarikat ve cemaatler kapatılmıştır. Bu devrim yasası anayasanın 174. maddesinde de koruma altındadır. Tarikatlar, cemaatler ve bunlara ilişkin şeyhlik gibi unvanlar yasak olmasına rağmen, bu devrim yasası yürürlükte değilmiş gibi hareket edilmektedir” derken sosyal medya üzerinden Vali Ayhan’a destek mesajları geldi.

Ziyaretin gündem olmasıyla birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de, Aksan’ı ziyaret ettiği sırada çekilen bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak Vali Ayhan’a destek oldu.

Cüppeli Ahmet Hoca olayı HDP ve PKK’ya bağladı

Şanlıurfa Valisi Ayhan’a bir destek de Cüppeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’den geldi. Ünlü’ye göre, HDP’ye yakın kanallar ziyareti laikliğe aykırı göstererek Vali Ayhan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül’ü hedef haline getirdi.

İşte Ünlü’nün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı o açıklama:

“Tele1 gibi Hdp’ye yakın kanallar, Şanlıurfa Valisi Salih AYHAN ile Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin BEYAZGÜL Beyefendi’nin Şanlıurfa’nın büyük âlim ve velîlerinden Şeyh İzzeddîn el-Haznevî Hazretleri’ni ziyaret etmelerini lâikliğe aykırı göstererek Devletimizin Valisini ve Belediye Başkanını hedef hâline getirmişlerdir. Oysa Şeyh İzzeddîn el-Haznevî Hazretleri vatanına ve milletine bağlı, hiçbir zaman Hdp zihniyetini desteklememiş Ehl-i Sünnet büyüklerindendir. İki günde bir Kur‘ân-ı Kerîm’i hatmeden ve doksan yaşına yakın olan böyle bir zâtı ziyaret etmek elbette ziyâret edenlere şeref kazandırır. Bu zâtlar memleketimizin kanaat önderleri olup kırk senedir yaşanan Pkk sorununa panzehir olmuşlardır. Bu büyükler olmasaydı Doğu ve Güneydoğu’nun devletimizden koparılması hedefleniyordu. Keşke devlet ricâli bu büyüklerin kıymetini daha önce bilselerdi de Pkk hiç zemin bulamasaydı ama “zarârın neresinden dönülürse kârdır” kabîlinden bunu da değerli sayıyoruz.

Bu ziyâretlerin devletimize karşı hiçbir zarârı yoktur ama Hdp zihniyetine zarâr verdiği için Tele1 gibi haber kanallarının tepkileri cibilliyetlerine uygun düşmüştür. Şanlıurfa’da bulunan Şeyh İzzeddîn, Şeyh Abdüsselâm, Tillo’da bulunan Molla Burhân, Norşin’de merhum Şeyh Abdülkerîm, Ohin’de Şeyh Fethullâh Ayte ve Şeyh Mes’ûd ve Diyarbakır’da bulunan Tayyib Elçi gibi Hocalarımız ve daha niceleri vatanın bölünmemesi için çok hizmet görmüşler ve görmektedirler. Onlar bizim başımızın tâcıdır, kendilerine sonsuz hürmetler ediyor, hizmetlerinin devâmını diliyoruz. Doğu ve Güneydoğu medreseleri, Ehl-i Sünnet ilimleriyle ma’mûr oldukça vatanımız aslâ bölünmeyecek ve Siyonist Kürdistan projeleri başarıya eremeyecektir!

Üstâdımız Hazretleri’nin vefâtı münâsebetiyle tâziye için Şeyh Abdüsselâm el-Haznevî Hazretleri ile Şeyh İzzeddîn el-Haznevî Hazretleri her ikisi de ilerlemiş yaşlarına rağmen hem Hasan Efendi Hocamızı ziyâret etmişler hem de bu fakîrin hânesini teşrîf etmişlerdir. Allâh-u Teâlâ, kendilerine hayırlı uzun ömürle daha nice hizmetler nasîb eylesin, Hdp zihniyetini de makhûr-u mağlûb eylesin. Âmîn!”
 

Tele1 gibi Hdp’ye yakın kanallar, Şanlıurfa Valisi Salih AYHAN ile Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin BEYAZGÜL Beyefendi’nin Şanlıurfa’nın büyük âlim ve velîlerinden Şeyh İzzeddîn el-Haznevî Hazretleri’ni ziyâret etmelerini… pic.twitter.com/SBdAB9GRKx
— Cübbeli Ahmet Hoca (@c_ahmethoca) August 9, 2022

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *