«
Akçakale’de her geçen gün arttığı iddia edilen madde bağımlılığına karşı sosyal medya üzerinden mücadele başlatıldı. Öyle ki, uyuşturucu kullanımının çocuk yaşlara kadar düştüğü belirtiliyor. İddiaya göre Suriye’den gelen uyuşturucunun kullanımı ilçede çocuk, genç ve yetişkinler arasında giderek yaygınlaştı.

İlçe sakinleri, “Buz (Metamfetamin) yüzünden gençlerimiz elden gidiyor. Analar ağlamasın, yürekler yanmasın” diyerek, “Sonu ölüm olan bu uyuşturucuya karşı hep birlikte mücadele verelim” çağrısında bulundu.

“Bakana söyledik netice alamadık”

“Uyuşturucu satanlar Akçakale’de cirit atıyorlar” diyen Akçakale Belediyesinin AK Partili Meclis Üyesi İsa Altuntaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Herkes devlete yardımcı olsun. Memlekette (Akçakale) bin 500 ile bin 600 arası çocuk, genç ve yetişkin madde içiyor.  Buz (Metamfetamin) uyuşturucusunu içiyor. Siz sustukça evlatlarımız elden gidiyor. Bakana söyledik… Valiye, kaymakama, emniyete, il başkanına, vekillere ilçe başkanına söyledim.  Bir netice alamadık. Benim elimden gelen bu. Ben evlat acısı çekiyorum herkes evladına sahip çıksın” ifadelerine yer verdi.
 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *