«
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa’nın hızlı tren projesine dahil edilmemesine tepki gösterdi.

“Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini birbirine bağlayan saatte 200 kilometre hıza uygun, çift hatlı, elektrikli ve sinyalli hat olarak planlan Hızlı Tren Projesinde Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep İlleri yer alırken maalesef Şanlıurfa İlimiz bu projenin dışında bırakılmıştır” diyen aydınlık, Şanlıurfa’ya üvey evlat muamelesi yapıldığını savundu.

Şanlıurfa’nın hızlı tren projesinde de geri planda bırakıldığını ifade eden Aydınlık, şunları söyledi:

“Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep illerimize hızlı tren projesinin uygulanması bizleri memnun ediyor. Ancak projeye Şanlıurfa’nın dahil edilmesi ve Şanlıurfa’mıza üvey evlat muamelesi yapılması bizleri üzüyor. Biz Ülkemizin tüm İllerine ve Şanlıurfa İlimize hizmetlerin yapılmasını istiyoruz. Nüfusu yaklaşık 2 buçuk milyon olan Suriyeli vatandaşlarımızla birlikte, nüfusu 3 milyona yaklaşan bir İl neden Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini birbirine bağlayan hızlı tren projesine dahil edilmez. Bunun nedeni açıkça Şanlıurfa İline Hükümet tarafından üvey evlat muamelesi yapılmasıdır. Bunun başka da bir açıklaması olamaz. Şanlıurfa’daki iktidar milletvekillerimiz el kaldırıp el indirmekten başka bir şey yapmadıkları sürece Şanlıurfa’mız hep üvey evlat muamelesi görür. Her konuda olduğu gibi bu hızlı tren projesinde de Şanlıurfa ilimiz ne yazık ki geri planda kalmıştır.”

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *